Коммутатор Cisco Nexus 93128TX N9K-C93128TX
N9K-C93128TX
96 x 1/10GBASE-T and up to 8 x 40-Gbps QSFP+ ports. The Cisco Nexus 93128TX Switch is a 3RU switch that supports up to 2.56 Tbps of bandwidth and over 750 mpps across 96 fixed 1/10GBASE-T ports and an uplink module that can support up to 8 fixed 40-Gbps QSFP+ ports. Сервисный контракт Cisco SMARTnet (8x5xNBD) для данного устройства: CON-SNT-93128TX
Коммутатор Cisco Nexus 93128TX N9K-C93128TX вы можете приобрести оптом или в розницу в интернет-магазине PROSISTEMIKA.RU. Мы гарантируем высокое качество продукции и своевременную доставку.
Оформить заказ на Cisco N9K-C93128TX в нашем интернет-магазине можно, добавив его в «Корзину» и заполнив форму в разделе «Оформление заказа». Также, если вы хотите проконсультироваться с менеджером, свяжитесь с нами следующими способами:
— Телефон: +7 (800) 200-30-47
— E-mail: zapros@prosistemika.ru
— Vkontakte: https://vk.com/prosistemika
— Telegram: t.me/prosistemika
Цены на товары могут изменяться из-за колебаний курса валют. Они могут как увеличиться, так и уменьшиться. Чтобы узнать актуальные цены, свяжитесь с нашими менеджерами.
PROSISTEMIKA.RU осуществляет доставку товаров в любой регион Российской Федерации. Если вы находитесь в Санкт-Петербурге, вы можете забрать заказ самовывозом по адресу: Санкт-Петербург, Петергофское шоссе, 73-у, офис 504
| 13.3cm x 44.5cm x 57.1 cm | Acoustics |
|---|---|
| Input voltage (HVAC)** | 200 to 277V |
| 40 Gigabit Ethernet uplink ports | 6 or 8 QSFP+ ports active through the uplink module |
| Input voltage (HVDC)** | -240 to —380V |
| 71.4 dBA at 40% fan speed, 80.2 dBA at 70% fan speed, and 85.7 dB at 100% fan speed | RoHS compliance |
| Maximum power* (AC) | 853W |
| Model | Cisco Nexus 93128TX |
| Customer can have 100 Gigabit Ethernet uplink connectivity to spine switches or routers through the N9K-M4PC- uplink module, with CPF2 optics as well as the Cisco CPAK® 100-Gbps module through converters | The N9K-M4PC-CFP2 offers 5 MB of additional buffer space for each port |
| Physical (H x W x D) | — |
| Customers have the choice of either N9K-M6PQ or N9K-M12PQ for 40 Gigabit Ethernet uplink connectivity to aggregation or spine switches | 100 Gigabit Ethernet uplink ports |
| Ports | 96 fixed 1/10GBASE-T ports |
| Fans | 3 |
| Power supplies (up to 2) | 650W AC, 930W DC, or 1200W HVAC/HVDC** |
| Frequency (AC) | 47 to 63 Hz |
| Supported speeds | 100 Megabit Ethernet and 1/10 Gigabit Ethernet speeds |
